Kapat

Xiaomi Mi 8 Lite İmei Repair Nasıl Yapılır? (Bootloader Açık)

xiaomi mi 8 lite

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere  Xiaomi Mi 8 Lite Umt Aracı ile İmei Repair İşlemi nasıl yapılır? Detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Bu işlem için elimizde  Umt aracının olması gerekir. Umt aracı ücretli bir araçtır cep telefonu tamiri yapılan yerlerde mevcuttur.

(Ülkemiz kanunlarına göre cihazların imei numaralarını değiştirmek suçtur. Dolasıyla imei repair işlemi yaparken lütfen cihazımızın orjinal imei numaralarını kullanalım. Bu tür illegal konularda tüm yasal sorumluluk kullanıcıya aittir. Bu işlemlerden web sitemiz sorumlu değildir. Bu sitede sadece imei ve sn bozulmuş cihazlar için (imei ve sn repair) düzeltme konusunda bilgiler ve dosyalar verilmektedir.)

1.Xiaomi cihazımıza imei repair işlemi yapabilmek için cihazımızın usb sürücülerinin bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir.

2.Cihazımızın Geliştirici Seçenekler;  Oem Kilidi ve Usb Hata ayıklama modlarını aktif edelim.

3.Bu işlemi yapabilmek için cihazımızın BOOTLOADER KİLİDİNİN AÇIK OLMASI gerekir.

4.Cihazımızın Ses Kısma ve Power tuşlarını basılı tutup Fastboot Moduna alıp bilgisayara bağlayalım.

5.UMT QCFire açalım.  Xiaomi Special Sekmesine Gelelim. Reset EFS işlemi için “Wipe EFS” Sekmesinden “Wipe EFS(FB)” seçip ve “Wipe” Butonuna basalım.

umt 1

6.Minimal ADB and Fastboot Uygulamasını bilgisayara kuralım. Cihazımızı Fastboot Mode alalım.  Twrp  dosyasını bilgisayarımıza indirelim. Minimal Adb and Fastboot uygulamasını çalıştıralım. Kod satırına aşağıdaki komutları girerek Twrp dosyasını telefonumuza kuralım.

Fastboot flash recovery XXXXX.img

Daha sonra telefonumuzun ses yükseltme tuşunu basılı tutarak kod satırına aşağıdaki komutu girelim.

Fastboot reboot

Telefonumuz yeniden başlayacak ve Twrp (Recovery) Modunda açılacaktır.

7.Cihazımız TWRP modda açıldığında ilk önce Wipe bölümünden Factory Reset yapalım. Magisk apk dosyasını Otg veya Hafıza kartı yöntemi ile install bölümünden yükleyelim ve cihazımızı yeniden başlatalım.

(Eğer cihazımız yeniden başladıktan sonra tekrar Twrp moduna geri dönerse Wipe bölümünden Factory Reset yapalım ve hiçbir işlem yapmadan yeniden başlatalım. Cihazımız açıldığında Magisk Apk dosyasını internet üzerinden indirip kuralım. )

8.Minimal Adb and Fastboot Üzerinden Aşağıdaki Komutları Girerek Diag port açalım.

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

9.IMEI Repair işlemi: UMT Dongle Ultimate Multi Tool – GSM açalım. Diag portu seçelim. QC UNİVERSAL bölümüne gelelim. Qualcom IMEI Repair Bölümünde Umt Method (1) seçili iken İMEİ(2) 15 haneli orjinal imei numarasını yazalım ve ardından “Write” diyelim. İşlemler otomatik olarak  yapılacak ve  imei repair işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. Ancak qcn dosyasını yüklemeden şebeke gelmeyecektir. Qcn dosyası yükleme işlemi için QFİL programını kullanacağız aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

10.QFİL Programını açalım. Telefonumuzun diag portunun açık olduğundan emin olalım. açık değilse;

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

kodlarını girerek tekrar açalım. QFil Programında Seleck Build Type bölümünde Flat Build seçeneğini tıklayalım. Select Port diyelim. Alt kısımında bulunan Show Non QLoader / Diag Port seçeneğini işaretleyelim. Telefonumuzun Diag portu açık ise yukarıda gözükecektir. Diag Portu seçim Ok butonuna basalım.

 

 

Menü çubuğunda bulunan “Tools” bölümüne tıklayalım. “Qcn Backup Restore” seçeneğine tıklayalım. Açılan pencere “Browse” butonuna tıklayalım. Aşağıda linkte verilen Qcn dosyasını indirelim ve winrar yardımıyla klasöre çıkartalım. “Browse” butonu yardımıyla Qcn dosyasını seçelim ve “Restore QCN” butonuna tıklayalım. İşlemler 1-2 dakika sürecektir. İşlem bittiğinde telefonumuzu yeniden başlayalım. Sim2 bölümüne sim kart taktığımızda şebeke gelecektir. Herhangi bir şekilde problem çıkarsa twrp moduna girip efs sıfırlama yaptıktan sonra işlemleri tekrar edelim.

Yapamadığınız takıldığınız yerde konu altından yorum yaparak yardım isterseniz yardımcı olmaya çalışacağım.

 

 

Mİ 8 LİTE GEREKLİ DOSYALAR TOPLU

MİNİMAL ADB FASTBOOT UYGULAMASI

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: