Kapat

Xiaomi Mi 9T Pro +K20 Pro Box Olmadan İmei Repair Nasıl Yapılır? (Bootloader Açık)

Mi 9t pro k20 pro

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere  Xiaomi Mi 9T Pro +K20 Pro Box olmadan  İmei Repair İşlemi nasıl yapılır? Detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım.

(Ülkemiz kanunlarına göre cihazların imei numaralarını değiştirmek suçtur. Dolasıyla imei repair işlemi yaparken lütfen cihazımızın orjinal imei numaralarını kullanalım. Bu tür illegal konularda tüm yasal sorumluluk kullanıcıya aittir. Bu işlemlerden web sitemiz sorumlu değildir. Bu sitede sadece imei ve sn bozulmuş cihazlar için (imei ve sn repair) düzeltme konusunda bilgiler ve dosyalar verilmektedir.)

1.Xiaomi cihazımıza imei repair işlemi yapabilmek için cihazımızın usb sürücülerinin bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir.

2.Cihazımızın Geliştirici Seçenekler;  Oem Kilidi ve Usb Hata ayıklama modlarını aktif edelim.

3.Bu işlemi yapabilmek için cihazımızın BOOTLOADER KİLİDİNİN AÇIK OLMASI gerekir.

4.Cihazımızın Ses Kısma ve Power tuşlarını basılı tutup Fastboot Moduna alıp bilgisayara bağlayalım.

5.Minimal ADB and Fastboot Uygulamasını bilgisayara kuralım. Cihazımızı Fastboot Mode alalım.  Twrp  dosyasını bilgisayarımıza indirelim. Minimal Adb and Fastboot uygulamasını çalıştıralım. Kod satırına aşağıdaki komutları girerek Twrp dosyasını telefonumuza kuralım.

Fastboot flash recovery XXXXX.img

Daha sonra telefonumuzun ses yükseltme tuşunu basılı tutarak kod satırına aşağıdaki komutu girelim.

Fastboot reboot

Telefonumuz yeniden başlayacak ve Twrp (Recovery) Modunda açılacaktır.

6.Cihazımız TWRP modda açıldığında ilk önce Wipe bölümünden Factory Reset yapalım. Magisk apk dosyasını Otg veya Hafıza kartı yöntemi ile install bölümünden yükleyelim ve cihazımızı yeniden başlatalım.

(Eğer cihazımız yeniden başladıktan sonra tekrar Twrp moduna geri dönerse Wipe bölümünden Factory Reset yapalım ve hiçbir işlem yapmadan yeniden başlatalım. Cihazımız açıldığında Magisk Apk dosyasını internet üzerinden indirip kuralım. )

7.Cihazımızın Geliştirici Seçenekler;  Oem Kilidi ve Usb Hata ayıklama modlarını aktif edelim. Minimal Adb and Fastboot Üzerinden Aşağıdaki Komutları Girerek Diag port açalım.

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

8.Aşağıda verilen QPST programını kuralım ve resimde görüldüğü üzere “Download” programı açalım.

 

9.Açmış olduğumuz Diag portu “Browse” butonuna tıklayarak seçelim.

10.Backup sekmesine tıklayarak QCN dosyamızın kaydedileceği yeri, ismini ve formatını belirleyelim ve ardından Start butonuna basalım.

11.QCN yedeğini aldıktan sonra cihazımızı kapatalım ve TWRP / Recovery modunda açalım. Twrp ana ekranında bulunan “Advanced” bölümüne girelim ve ardından “Terminal” bölümüne tıklayalım. Minimal Adb Fastboot uygulamasını açalım. Reset Efs işlemi için Aşağıda komutları sırasıyla girelim ve cihazımızı yeniden başlatalım.

adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
dd if=/dev/zero of=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc

12.İmei onarım için Diag port açalım.

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

13.WriteDualIMEI_W_G_eMMC programı açalım ve orjinal imei numaralarımızı yazıp start butonuna basalım.

14.QCN Restore için diag port açalım.

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

15. QPST klasörü içerisinde bulunan “Download” uygulamasını tekrardan çalıştıralım. Browse seçeğinden diag port ve daha önce almış olduğumuz QCN yedeğini seçtiken sonra Start butonuna basalım. İşlem 1-2 dakika sürecek ve bittiğinde telefonumuzu yeniden başlatalım. Cihaz açıldığında orjinal imei numaralarının geldiği görülecektir. Hayırlı olsun.

 

Mİ 9T PRO + K20 PRO GEREKLİ TÜM DOSYALAR

MİNİMAL ADB FASTBOOT UYGULAMASI

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: