Kapat

Xiaomi Mi A2 Lite İmei Repair Nasıl Yapılır? (Bootloader Açık)

Mİ A2 LİTE

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere  Xiaomi Mi A2 Lite Umt Aracı ile İmei Repair İşlemi nasıl yapılır? Detaylı bir şekilde anlatmaya çalışacağım. Bu işlem için elimizde  Umt aracının olması gerekir. Umt aracı ücretli bir araçtır cep telefonu tamiri yapılan yerlerde mevcuttur.

(Ülkemiz kanunlarına göre cihazların imei numaralarını değiştirmek suçtur. Dolasıyla imei repair işlemi yaparken lütfen cihazımızın orjinal imei numaralarını kullanalım. Bu tür illegal konularda tüm yasal sorumluluk kullanıcıya aittir. Bu işlemlerden web sitemiz sorumlu değildir. Bu sitede sadece imei ve sn bozulmuş cihazlar için (imei ve sn repair) düzeltme konusunda bilgiler ve dosyalar verilmektedir.)

1.Xiaomi cihazımıza imei repair işlemi yapabilmek için cihazımızın usb sürücülerinin bilgisayarda yüklü olması gerekmektedir.

2.Cihazımızın Geliştirici Seçenekler;  Oem Kilidi ve Usb Hata ayıklama modlarını aktif edelim.

3.Bu işlemi yapabilmek için cihazımızın BOOTLOADER KİLİDİNİN AÇIK OLMASI gerekir. Bootloader kilidini açarsak cihazımız sıfırlanır dolayısıyla işlemlere başlamadan önce cihazı yedekleyelim. Bilgisayarımıza Minimal Adb and Fastboot Uygulamasını kuralım. Kod satırına aşağıdaki komutu girdiğimizde Bootloader kilidi açılacak ve Cihazımız sıfırlanacaktır.

fastboot oem unlock-go

4.Cihazımızın diag portunu açmak için aşağıdaki kodu telefonumuza girelim.

##717717##

5.Eğer cihazımızın Diag portu açılmazsa cihazımızı rootlamamız gerekecektir. Cihazımıza uygun Twrp dosyasını indirelim. Minimal ADB and Fastboot Uygulamasını açalım. Cihazımızı Fastboot Mode alalım.  Kod satırına aşağıdaki komutları girerek Twrp dosyasını telefonumuza kuralım.

Fastboot flash recovery XXXXX.img

Daha sonra telefonumuzun ses yükseltme tuşunu basılı tutarak kod satırına aşağıdaki komutu girelim.

Fastboot reboot

Telefonumuz yeniden başlayacak ve Twrp (Recovery) Modunda açılacaktır.

6.Cihazımız TWRP modda açıldığında ilk önce Wipe bölümünden Factory Reset yapalım. Magisk apk dosyasını Otg veya Hafıza kartı yöntemi ile install bölümünden yükleyelim ve cihazımızı yeniden başlatalım.

(Eğer cihazımız yeniden başladıktan sonra tekrar Twrp moduna geri dönerse Wipe bölümünden Factory Reset yapalım ve hiçbir işlem yapmadan yeniden başlatalım. Cihazımız açıldığında Magisk Apk dosyasını internet üzerinden indirip kuralım. )

7.Minimal Adb and Fastboot Üzerinden Aşağıdaki Komutları Girerek Diag port açalım.

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

8.QCN yedekleme işlemi için aşağıda linkte verilen QPST programını kuralım ve resimde görüldüğü üzere “Download” programı açalım.

 

Açmış olduğumuz Diag portu “Browse” butonuna tıklayarak seçelim.

Backup sekmesine tıklayarak QCN dosyamızın kaydedileceği yeri, ismini ve formatını belirleyelim ve ardından Start butonuna basalım.

9.QCN yedeğini aldıktan sonra cihazımızı kapatalım ve TWRP / Recovery modunda açalım. Twrp ana ekranında bulunan “Advanced” bölümüne girelim ve ardından “Terminal” bölümüne tıklayalım. Minimal Adb Fastboot uygulamasını açalım. Reset Efs işlemi için Aşağıda komutları sırasıyla girelim ve cihazımızı yeniden başlatalım.

adb shell

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p40

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p41

dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p39

10.Minimal Adb and Fastboot Üzerinden Aşağıdaki Komutları Girerek Diag port açalım.

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

11.IMEI Repair işlemi: UMT Dongle Ultimate Multi Tool – GSM açalım. Diag portu seçelim. QC UNİVERSAL bölümüne gelelim. Qualcom IMEI Repair Bölümünde Umt Method (1) seçili iken İMEİ(2) 15 haneli orjinal imei numarasını yazalım ve ardından “Write” diyelim. İşlemler otomatik olarak  yapılacak ve  imei repair işlemleri başarılı bir şekilde gerçekleşecektir. Ancak qcn dosyasını yüklemeden şebeke gelmeyecektir.

 

12.Almış olduğumuz QCN yedeğini geri yüklemek için tekrardan Diag port açalım. Minimal adb and fastboot uygulmasını çalıştırarak aşağıdaki komutları girelim.

a) adb shell
b) su
c) setprop sys.usb.config diag,adb

13. QPST klasörü içerisinde bulunan “Download” uygulamasını tekrardan çalıştıralım. Browse seçeğinden diag port ve daha önce almış olduğumuz QCN yedeğini seçtiken sonra Start butonuna basalım. İşlem 1-2 dakika sürecek ve bittiğinde telefonumuzu yeniden başlatalım. Cihaz açıldığında orjinal imei numaralarının geldiği görülecektir. Hayırlı olsun.

QFİL QPST DOSYASI

MİNİMAL ADB FASTBOOT UYGULAMASI

QDLoader HS-USB Driver

0 0 0 0 0 0

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: